Gwarancja czy odpowiedzialność sprzedawcy za towar niezgodny z umową
Pielęgnacja obuwia

O tym, że każde buty potrzebują pielęgnacji i konserwacji, nie trzeba nikogo przekonywać. Sposób konserwacji oraz dobór środków uzależnione są od rodzaju skóry, z jakiej buty są wykonane.

konserwacja obuwia
Poradnik Konsumenta

Jesteś świadomym konsumentem? Zapoznaj się z informacjami zawartymi na tej stronie


poradnik konsumenta
SZKOLENIA Z ZAKRESU OBUWNICTWA

Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe z zakresu obuwnictwa ? Interesuje Cię kurs na specjalistę do spraw oceny jakości i reklamacji obuwia? Jeśli jesteś zainteresowana(-y) proszę zapoznaj się z ofertą

czytaj więcej
 
Dzisiaj jest: Niedziela,  29 Marca 2015.  Imieniny obchodzą:  Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz, Ostap, Wiktoryn.  Do końca roku zostało: 278 dni.   Znak zodiaku:  Baran

Kontakt

Nr Gadu-Gadu : 9753787
Krzysztof Jurek

Weź udział w ankietach

Jak Twoja reklamacja została rozpatrzona przez sprzedawcę?

naprawiono mi buty - 11.6%
od razu zwrócono mi gotówkę - 2.1%
reklamacja została odrzucona przez sprzedawcę - 82.6%
wymieniono towar na wolny od wad - 3.7%

Ogólna liczba głosów: 570
The voting for this poll has ended on: 31 Gru 2014 - 00:00

Reklamowałaś(-eś) buty ponieważ?

farbowała podszewka lub wyściółka - 5.9%
odpadły elementy ozdobne - 2.5%
odkleiła się podeszwa - 20.5%
popękał materiał w obuwiu - 14.5%
pękła skóra na zgięciu - 12.3%
pękła podeszwa - 10.2%
skóra zmieniła kolor - 5.6%
uszkodziło się zapięcie w butach - 4.7%
uszkodziła się koturna lub klin - 3.2%
uszkodził się but w części pięty - 13.2%
przetarła się podeszwa - 7.5%

Ogólna liczba głosów: 683
The voting for this poll has ended on: 31 Gru 2014 - 00:00

Uznano mi reklamację ponieważ:

uzyskałam pomoc rzecznika praw konsumenta - 13.1%
uzyskałam pomoc od federacji konsumentów - 1.6%
pomógł mi rzeczoznawca na podstawie opinii - 27.9%
uzyskałam pomoc przez mediację - 2.5%
sąd konsumencki przyznał mi rację - 6.6%
nikt mi nie pomógł - 48.4%

Ogólna liczba głosów: 122
The voting for this poll has ended on: 31 Gru 2014 - 00:00


Gwarancja czy odpowiedzialność sprzedawcy za towar niezgodny z umową

PDFDrukujEmail

Zakupiony towar w sklepie, można reklamować u sprzedawcy kwestionując jego zgodność z zawartą umową, a jeżeli posiadamy gwarancję możemy domagać się żądania usunięcia wady przez Producenta w jej ramach. Reklamowanie towaru konsumpcyjnego u sprzedawcy jest możliwe w ramach ustawy konsumenckiej, która mówi o jego niezgodności z umową (w praktyce oznacza to wadę towaru) i może ją złożyć osoba fizyczna, która zakupiła towar dla własnych potrzeb ( Dz. Ust. Nr. 141, poz.1176, z 27 lipca 2002 r), nie jest to tryb reklamacyjny przewidziany dla przedsiębiorców, którzy nabyli towar w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Na podstawie powyższego aktu prawnego to sprzedawca ponosi odpowiedzialność z tytułu niezgodności towaru z umową i żaden sprzedawca nie może się od niej uwolnić, a wynika to z prawa powszechnie obowiązującego, które zakłada okres odpowiedzialności w okresie dwóch lat od dnia wydania towaru kupującemu, a w przypadku stwierdzenia wady towaru w terminie do sześciu miesięcy, ustawa przewiduje domniemanie, że wada towaru istniała już w chwili jego wydania konsumentowi.

Oprócz powyższego kupujący najczęściej ma możliwość składania reklamacji na podstawie ogólnych warunków dokumentu gwarancji, którego wydanie następuje wraz z towarem kupowanym. Gwarancja zawiera oświadczenie gwaranta, w którym określa on swoje obowiązki oraz uprawnienia kupującego, wówczas, gdy właściwość sprzedanego towaru nie odpowiada cechom wskazanym w jego oświadczeniu. Polecam konsumentom gorąco, aby zapoznać się z warunkami gwarancji przed dokonaniem transakcji.

Kupujący sam decyduje o tym, z którego uprawnienia chce skorzystać; czy z niezgodności towaru z umową, czy z gwarancji. Sprzedawca nie może i nie ma prawa wskazywać czy zmuszać konsumenta, z czego ma skorzystać. Jeżeli już została wybrana forma złożenia reklamacji i jest to ustawa, to w pierwszej kolejności konsument może ( właściwa jest forma pisemna) domagać się nieodpłatnej naprawy reklamowanego towaru lub wymiany na nowy wolny od wad, a jeżeli naprawa lub wymiana są niemożliwe albo wymagają poniesienia nadmiernych kosztów, bądź sprzedawca nie zdoła zachować odpowiedniego czasu, to pozostaje nam możliwość negocjowania obniżenia ceny, lub odstąpienia od umowy i domagania się zwrotu gotówki. A opierając się na gwarancji należy zwrócić szczególną uwagę czy gwarancja przewiduje możliwość wymiany towaru na nowy, jeżeli reklamowana wada wystąpiła ponownie, a jeżeli nie ma takiej możliwości będziemy mieli do czynienia z niekończącymi się naprawami, więc w takim przypadku jest lepsze dochodzenie roszczeń z tytułu niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową.

 


Szczególnie Polecam

Ulubione linki:
Kancelaria Radców Prawnych
Specjalizujemy się w pomocy w uzyskiwaniu należnych Państwu odszkodowań.
Wiercenie studni głębinowych
Profesjonalne wiercenie studni głębinowych, abisyńskich, biogazowych. Wiercenie pod pompy ciepła. Palowanie, osuszanie, odwadnianie terenu. Tanio i profesjonalnie

Odwiedzano Stronę

Odsłon :  838653

Teraz Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Aktualizacja Strony

Ostatnia aktualizacja strony :
Friday 13 February 2015, 10:04